Babské hody po sedmé
Sobota 6.6.2015

V nádherných krojích od paní Věrky Škarpové 24 stárek vyrazilo po 13. hodině zvát po dědině. Letos tak trochu jinak. Bez koňského povozu a harmonik. Do pochodu nám ale hrála Horenka z Bořetic. Počasí letos přálo možná až moc. Ale lepší je vždycky sluníčko než voda shora

V 18 hodin byl jako vždy slavnostní průvod dědinou od MŠ k sálu. Samozřejmě se zastávkou u Jednoty a u hostince Schwarz, kde nechybělo víno a koláčky. Večer za sálem nám pan starosta oficiálně předal hodové právo a pak mohla začít hodová zábava. Předtančení "majzlpolka", kterou s námi nacvičovala paní Majka Málková, se myslím líbila všem. Pravda, nebylo to zrovna z moravského soudku, ale i českou polku jsme si zatančily "od podlahy". Při zpívání pod májou nás doprovázely dvě harmoniky, naše Jaruš a Ivuš. Pokaždé se k nám do kroužku přidalo i spousta hodových hostů    a zpívali s námi.

Mužácký sbor z Popic na babských hodech nesmí chybět. Muži zazpívali několik zvučných písní pod taktovkou pana Kotlána.

Třešinkou na dortu celého večera bylo půlnoční překvapení. Nastrojené stárky se proměnily na africké ženy. "KOKO BONGO ŠOU" byl sice poslední taneček, ale zábava v rytmu Horenky pokračovala do ranních hodin.

Dovolím si myšlenku za všechna děvčata z našeho "babského spolku": Zorganizovat jakoukoliv akci není zas taková legrace, jak by se někomu zdálo. Trošku nás pak zamrzí negativní reakce, ale ty většinou pramení z úst jedinců, kteří se ani žádné naší akce nezúčastnili. Berme to sportovně, na vesnici už to prostě tak bývá.

Velmi ocenujeme "nasazení" a výdrž několika našich starších stárek. V úmorném horkém počasí s několikakilovým krojem podaly úžasný fyzický výkon. Holky, děkujem! Jen tak dál. Bez vás by to nebylo ono.

A ještě na závěr bych si dovolila sama za sebe: Vážím si lidí, kteří dělají cokoliv prospěšného pro ostatní. Ted nemám na mysli hasiče, či zdravotníky, ale ty obyčejné lidi, kteří si v této uspěchané době najdou čas na to, aby rozveselili všechny kolem sebe, nebo jim alespon zpříjemnili byť jen jeden jediný den. Jsem ráda, že mohu být členkou této party děvčat, kterým právě o toto jde      a která se drží zásad, že s úsměvem jde všechno líp.
Stárka Jana
 
IMG_4524.JPG
IMG_3195.JPG
Bez názvu2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one