IV. Babské hody
 
V sobotu 9. června odpoledne obešly dvojice žen v krojích celou vesnici a zvaly občany na večerní veselici. Impozantní průvod dvacetiosmi stárek, dvou sklepnic a desítky dětí v krojích – doprovázený říznou dechovkou – prošel v podvečer Hlavní ulicí.

Při zastávce před obchodem Jednoty a následně u Schwarzova hostince byli přihlížející občané pohoštěni koláčky a popickými víny, která darovala naše nejznámější vinařství. Jejich přepravu zajistil vůz s "omašleným" párem koní.

I když program večerní veselice "babských hodů" má svá pravidla, jako jsou žádání starosty o hodové právo, předtančení, půlnoční sólo pro stárky, atd. - naše ženy opět velmi mile překvapily novou choreografií tanců, vtipnými písněmi a humorem. A v tom nejlepším slova smyslu jim kontrovali Popičtí mužáci. Při shlédnutí jejich muzikálové dramatizace lze jen litovat, že v obci nehrajeme ochotnické divadlo.

Své taneční schopnosti pro funkci stárků předvedla i skupina mladých mužů v krojích, které ušily a "vyšily" paní Věra Škarpová a Eva Hanáková.

Čtvrté babské hody se opět velmi vydařily. Dá se říci, že "natruc" jimnepřejícímu počasí – v týdnu před hody pršelo téměř každý den a pršelo i v sobotu ještě v osm hodin večer. Přesto se s mírným posunutím začátku konaly venku, ve vyzdobeném areálu za kulturním domem. I když počasí ovlivnilo účast na hodech (227 hodovníků) - dobrá nálada s dechovou hudbou HORENKA z Bořetic všem vydržela až do "kuropění".
Bez názvu2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one