III. Babské hody
 
V sobotu 21. května obešly ženy v krojích celou vesnici, aby občany pozvaly na večerní veselici. Veselý průvod krojovaných žen prošel v podvečer Hlavní ulicí. Mladé maminky ustrojily do krojů i své děti, které průvod provázely. Při zastavení před obchodem Jednoty a hostincem "U Schwarze" byli přihlížející občané pohoštěni domácími koláčky a vínem. Pohoštění a popická vína, darovaná nejznámějšími vinařstvími, se vezla na vozíku s "omašleným" párem koní, které kočíroval jejich boleradský majitel.

V prostoru za kulturním domem, kde se hody konaly, zatančily ženy na zahájení "dudáckou polku". Vtipné žádání pana starosty o vydání hodového práva bylo kontrováno jeho neméně vtipnou odpovědí. K veselému a srdečnému průběhu večera, na který přišly téměř tři stovky občanů, přispěli i naši mužáci svým pásmem písní. K tanci a poslechu hrála opět dechová hudba Horenka z Bořetic.
Nakonec přálo i počasí (odpoledne bylo +27°C) – i když v podvečer přešla velká bouřková oblačnost a spadlo několik kapek deště.

Z finančního výtěžku darovaly ženy 10 tis. Kč na dva školní výlety dětí mateřské a základní školy.
Bez názvu2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one